פרסומים

מאמר של ירון נוידרפר, מנכ"ל SFI, בעיתון כלכליסט

יש אלטרנטיבה להשקעה: תשואה עם ערך מוסף

גופים מוסדיים המנהלים את כספנו ומשווקים לנו ביטוחי בריאות לא היססו להשקיע לאחרונה בחברת סיגריות. אפשר גם אחרת: קרנות ענק ומשקיעים רבים בעולם עוברים להשקעות ערכיות, שעושות טוב לחברה ולסביבה

ירון נוידרפר        11:03      10.06.18 

לקריאת המאמר המלא
בשבועות האחרונים היינו עדים להנפקת חברת גלוברנדס, שעיקר עיסוקה בהפצת סיגריות. ההנפקה, לא גדולה מדי במונחי הבורסה המקומית, עוררה עניין וביקושים. מה שעורר את סקרנותי, ולאו דווקא לטובה, היתה העובדה שבהנפקה השתתפו גם גופים מוסדיים ישראליים שמנהלים את הכסף של כולנו ומשווקים לנו ביטוחי בריאות מחד, אבל לא היססו להשקיע בחברה התורמת להגברת העישון ולהגדלת נזקיו והתחלואה שבגינו, מאידך.אפשר גם אחרת. יש מדינות, והן דווקא מהמתקדמות ביותר בתחומי ההשקעות והפיננסים, שהשקעות מסוג זה הופכות בהן בעייתיות יותר ויותר.

תהליך חשוב מתרחש בעולם הפיננסי העולמי בשנים האחרונות ואנו עדים לשינוי בדפוסי ההשקעה של המשקיעים. משקיעים, בעיקר בני הדור הצעיר שבהם, אינם מסתפקים עוד במודל הישן של "נעשה כמה שיותר כסף, לא משנה איך..." ויותר ויותר מהם מעדיפים להשקיע את כספם כדי להשיג תשואה, אך גם בהתאם לערכים בהם הם מאמינים. כך נולד למעשה סקטור ההשקעות הנקרא "השקעות אימפקט" או "השקעות חברתיות". דמיינו לעצמכם ספקטרום שבקצה האחד שלו משקיעים פיננסיים המתמקדים בתשואה בלבד, ובקצהו השני פילנתרופים התורמים למטרות חברתיות ללא תשואה (פיננסית) כלל. בין לבין צמח לו פלח של משקיעים שמבקשים לקבל תשואה עבור השקעתם, אבל מבקשים שהשקעתם תעשה טוב לחברה ולסביבה.
לקריאת המאמר המלא
צמח לו פלח של משקיעים שמבקשים לקבל תשואה עבור השקעתם, אבל מבקשים שהשקעתם תעשה טוב לחברה ולסביבה. צמח לו פלח של משקיעים שמבקשים לקבל תשואה עבור השקעתם, אבל מבקשים שהשקעתם תעשה טוב לחברה ולסביבה. מנכ"ל בלאקרוק לארי פינק. "הלקוחות שלנו מבקשים מכם להפגין את המנהיגות ואת הבהירות שיניעו לא רק את תשואות ההשקעות שלהם, אלא גם את השגשוג והביטחון של עמיתיהם האזרחים" מנכ"ל בלאקרוק לארי פינק. "הלקוחות שלנו מבקשים מכם להפגין את המנהיגות ואת הבהירות שיניעו לא רק את תשואות ההשקעות שלהם, אלא גם את השגשוג והביטחון של עמיתיהם האזרחים"
יש לכם רעיון שמתאים להפוך לאגרת חוב חברתית?