חדשות

הכנס הראשון מסוגו למשקיעים מוסדיים בישראל על השקעות אחראיות והשקעות אימפקט

הכנס הראשון מסוגו למשקיעים מוסדיים בישראל על השקעות אחראיות והשקעות אימפקט

ב-18 למרץ 2018, קיימו Social Finance Israel וחברת Greeneye כנס ראשון מסוגו למשקיעים מוסדיים בישראל בעקבות החוזר שהוציאה הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון בדצמבר האחרון, המחייב דיווח על השקעות אחראיות והשקעות אימפקט.

בכנס השתתפו נציגים בכירים של הגופים המוסדיים המובילים בשוק ההון בישראל – חברי הנהלה בבנקים, חברות הביטוח ובתי השקעות – אשר באו להעמיק את הבנתם לגבי משמעויות החוזר הנ"ל ולשמוע מחלוצי התחום בעולם כיצד הם מיישמים אסטרטגיות השקעות אחראיות ואימפקט במסגרת עבודתם.

דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, הדגישה כי מטרת החוזר הינה לעודד את המשקיעים לאמץ אסטרטגיות השקעות הכוללות גם השקעות אחראיות והשקעות אימפקט תוך שמירה על עצמאות המשקיעים. בהמשך, סקר סר רונלד כהן, ממייסדי קרן אייפקס, יו"ר Social Finance Israel ומאנשי המפתח בקידום ופיתוח סקטור השקעות האימפקט בעולם   התפתחויות משמעותיות בתחום ואמר:

"למעלה מ-10 מיליארד אירו מושקעים בקרנות פנסיה המתנהלות לפי עקרונות של השקעות אימפקט, כאשר יותר ויותר חוסכים בוחרים בחיסכון פנסיוני הכולל השקעות אימפקט, למשל בצרפת. קרן הפנסיה הגדולה בעולם, קרן הפנסיה היפנית לעובדי ציבור, כעת מאמצת אסטרגיית השקעות אחראיות. אנחנו נראה את זה יותר ויותר בקרב מדינות ה-G8 וה-G20".

דובר נוסף, טים מקרידי, מנהל השקעות בקרן הפנסיה האוסטרלית Christian Super, הציג את אסטרטגיית ההשקעות של הקרן, המנהלת את נכסיה תחת שיקולים של השקעות אחראיות. מקרידי הציג את מסגרת הפרמטרים שנשקלים בהחלטה על ביצוע השקעה מסוימת, את האופן בו הם נמדדים וכיצד הם מדווחים לעמיתי קרן הפנסיה, לצד דיווחים על ביצועיה הפיננסיים של הקרן. בנוסף, ביצעה הקרן בשנים האחרונות סדרת השקעות אימפקט, במה שמסתמן כמגמה הצפויה להתרחב בעתיד הקרוב, לאור הצלחת השקעות אלה, המגמה המתרחבת בעולם והעובדה כי אסטרטגיית השקעות זו מושכת חוסכים צעירים לחסוך את כספי הפנסיה שלהם דווקא ב-Christian Super. במסגרת זאת, הציג מקרידי דוגמא להשקעת הקרן באג"ח חברתית, שלצד תשואה פיננסית הוביל גם לתשואה חברתית מדידה מוצלחת.

בכנס נשאו דברים דוברים נוספים, המעורבים בשוק ההון הישראלי ודנו באפשרויות הנוספות העומדות בפני המשקיעים המוסדיים בבואם ליישם את החוזר של הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. ירון נוידרפר, מנכ"ל Social Finance Israel, הציג סקר שנערך לקראת הכנס, המצביע על כך ש-61% מהחוסכים בישראל מעוניינים כי קרנות הפנסיה המנהלות את כספיהם יאמצו אסרטגיות השקעות אחראיות ומעוניינים להבין טוב יותר כיצד והיכן מושקעים חסכונותיהם. נגה לבציון-נדן, מנכ"ל Greeneye, סקרה דוגמאות לפרמטרים אותם מאמצות חברות שונות כחלק מגיבוש אסטרטגיית השקעות אחראיות.

הכנס הסתיים בפאנל בו המשתתפים הציגו השקעות אימפקט פוטנציאליות עבור המשקיעים המוסדיים בישראל, ונדונו דרכים בהן ניתן להרחיב את שוק ההשקעות האחראיות והשקעות האימפקט בישראל, ולממש את הפוטנציאל הגבוה בסקטור זה בשוק ההון הישראלי והבינ"ל כאחד, כפי שעלה מתכני הכנס לאורך היום.

 

 

 

סר רונלד כהן, ממיסדי קרן אייפקס ויו"ר SFI, דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון וירון נוידרפר, מנכ"ל וומייסד SFI, שנשאו דברים בכנס סר רונלד כהן, ממיסדי קרן אייפקס ויו"ר SFI, דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון וירון נוידרפר, מנכ"ל וומייסד SFI, שנשאו דברים בכנס בכנס השתתפו נציגים בכירים של הגופים המוסדיים המובילים בשוק ההון בישראל בכנס השתתפו נציגים בכירים של הגופים המוסדיים המובילים בשוק ההון בישראל
יש לכם רעיון שמתאים להפוך לאגרת חוב חברתית?